Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka 27.05.2020 - 01.07.2020

Místo konání: Ostrava a okolí

 

O festivalu

Na základě dosažených výsledků, úspěchů a zkušeností MHF Janáčkovy Hukvaldy a MHF Janáčkův máj, nyní u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka, sloučením vzniká jeden festival:

MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL LEOŠE JANÁČKA

Základní festivalovou osou budou Ostrava a Hukvaldy – místa úmrtí a narození Leoše Janáčka. Součástí festivalu budou i nadále koncerty ve vybraných městech a obcích Moravskoslezského kraje. Programovou náplní festivalu bude prezentace děl Leoše Janáčka na co nejvyšší umělecké úrovni, propagace české hudební tvorby jak současné, tak meziválečné a neprávem opomíjené. To vše v kontextu vývoje světové hudební kultury.

VÍCE INFORMACÍ

Programová nabídka letošního ročníku uspokojí náročné posluchače i rodiny s dětmi. Festival zahájí 28. 5. Symfonický orchestr Českého rozhlasu a nejmladší zástupce slavné dirigentské rodiny Kristjan Järvi. Po dobu 5 týdnů se v Ostravě, Hukvaldech a dalších 10 okolních městech představí osobnosti, jakými jsou pianista Sergei Babayan, houslisté a houslistka Renaud Capuçon, Milan Paľa, Ivan Ženatý, Isabelle Faust, filharmonici z Toulouse nebo „domácí“ klavírista Tomáš Kačo. Cílem MHF Leoše Janáčka je prezentace nejen Janáčkových děl na co nejvyšší umělecké úrovni a propagace české hudební tvorby. To vše v kontextu vývoje světové hudební kultury.

Zdroj: www.mhfjl.cz

Program

Program 2019 je k dispozici on-line zde.

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky. Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doplňkové služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

Neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít ubytování, které Vám bude vyhovovat.

Ubytování si můžete rezervovat také online zde.

Hotel Park Inn**** Hornopolní 3313/42, Ostrava

Hotel se nachází nedaleko centra Ostravy v blízkosti hudebních parkinn sálů Domu kultury a Janáčkovy konzervatoře. Pohodlné a stylové pokoje jsou klimatizovány, s wifi, dělené na kuřácké a nekuřácké. Restaurace nabízí mezinárodní i českou kuchyni. Hosté mohou bezplatně využít fitness a wellness, hotel disponuje prostorným parkovištěm.

Mamaison Business & Conference Hotel Imperial Ostrava Tyršova 6, Ostrava, 70138

Hotel nabízí své služby již více jak 100 let a svou polohou v centru imperialOstravy je vhodným ubytováním pro návštěvníky festivalu. V hotelu se nacházejí pohodlné a útulné pokoje, dvě restaurace, wellness, parkoviště.

Clarion Congress Hotel Ostrava**** Zkrácená 2703, 700 30 Ostrava – Zábřeh

Nově zrekonstruovaný hotel s největším kongresovým centrem clarionv Ostravě a na severní Moravě nabízí moderní pokoje s wifi připojením, nekuřáckou restauraci a wellness centrum. Nachází se v blízkosti ČEZ arény, koncertním místě ve Vítkovicích, s výborným dopravním spojením do centra (4km).

Harmony Club Ostrava*** 28. října 170, 709 00 Ostrava

Harmony Club Hotel Ostrava je nově zrekonstruovaný typický HarmonyClubměstský hotel s velmi výhodnou polohou nedaleko centra města Ostrava. Nabízí kvalitní a cenově dostupné ubytování v jednolůžkových pokojích, dvoulůžkových pokojích a pokojích typu manažer.

  • vlastní sociální zázemí, odhlučněná okna, LCD TV, Wi-Fi.

 

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Ostrava je třetí největší město České republiky, které leží nedaleko polských a slovenských hranic, je srdcem Moravskoslezského kraje, na dohled od krásných Beskyd. Od poloviny 18. Století patřila Ostrava k významným důlním městům, kdy objev ložisek uhlí a navazující rozvoj železáren poznamenal další vývoj industriálního města. Těžba uhlí skončila v roce 1994. Dnes na místě uzavřených dolů vznikají hornická muzea a technické památky jsou velkým lákadlem ukazující významné průmyslové odvětví. Ostrava je ale také plná kultury a zábavy a nabízí mnoho atraktivit pro trávení volného času.

 

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

 

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *