Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Pražské jaro 12.05.2019 - 04.06.2019

Místo konání: Praha – Obecní dům, Rudolfinum a další sály

 

O festivalu

Pražské jaro v roce 2018 nabídne na 50 koncertů.

Samotné zahájení festivalu vzbuzuje velká očekávání – Smetanovu Mou vlast zahrají Bamberští symfonikové pod taktovkou svého šéfdirigenta Jakuba Hrůši.

„Málokterý orchestr dokáže tak dokonale snoubit vnitřní vášeň s perfektní souhrou vypracovanou do nejmenších detailů jako Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia – Roma,“ říká ředitel festivalu Roman Bělor. Na Pražském jaru vystoupí se svým šéfdirigentem sirem Antoniem Pappanem a skvělou houslistkou Lisou Batiashvili.

U newyorského Orpheus Chamber Orchestra se niternost charakteristická pro komorní ansámbly snoubí se sytostí velkých orchestrů. Na Pražské jaro se s nimi vrací i znamenitý klavírista Jan Lisiecki.

Šarmem francouzské hudby a interpretačního umění nás okouzlí slavní Les Arts Florissants s Williamem Christie Ensemble Intercontemporain. O velkolepý závěr festivalu se postará Orchestre National du Capitole de Toulouse se svým charizmatickým šéfdirigentem Tuganem Sochijevem. 

S mexickou dirigentkou Alondrou de la Parra vstupuje klasická hudba do 21. století, jak prorokoval francouzský deník Le Monde. Její koncert se SOČRem bude umocněn vystoupením vítěze slavné soutěže ARD, trumpetisty Manuela Blanca.

VÍCE INFORMACÍ

Podrobnosti o celém programu najdete na www.festival.cz.

Program

Program 2019 je k dispozici on-line nebo ke stažení zde (PDF).

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky. Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doplňkové služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

V Praze se nachází mnoho hotelů různých kategorií, velikosti, zaměření a designu. Níže uvedené hotely se nachází v blízkosti hlavních koncertních sálů Obecního domu a Rudolfina, jsou námi prověřené a pro Vás za výhodnou cenu.

Art Deco Imperial Hotel Na Poříčí 15, 110 00 Praha 1

Imperial Hotel se nachází v působivé secesní budově v centru Prahy (200 m od stanice metra Náměstí Republiky a Obecního domu), která má interiér s cennými mozaikami a starožitnými, ručně malovanými keramickými obklady.

 • Imperial_Cafe ImperialVšechny pokoje jsou zařízeny luxusními tkaninami a mají trezor na laptop, 2 telefonní linky, satelitní TV s plochou obrazovkou a filmy podle výběru a mramorovou koupelnu s vytápěnou podlahou. Wi-Fi připojení k internetu je zdarma k dispozici ve všech prostorách.
 • Fitness a lázeňské zařízení se saunou a parní saunou mohou hosté využívat zdarma.
 • Slavná kavárna Café Imperial v přízemí hotelu nabízí širokou škálu typických českých specialit a mezinárodní jídla.
Art Nouveau Palace Hotel Panská 12, 111 21 Praha 1

Hotel Palace v Praze je luxusní secesní hotel v historickém centru města, jen pár kroků od Václavského a Staroměstského náměstí, obchodů, Státní opery i Obecního domu.

 • Palace Hotel Prague-13Elegantně zařízené pokoje typu Deluxe a Executive jsou vybavené bezplatným příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, trezorem a koupelnami z italského mramoru.
 • Hosté mohou využívat bezplatné Wi-Fi v lobby a na pokojích.
 • Hotelová restaurace Gourmet Club byla průvodcem Michelin zařazena mezi 10 nejlepších pražských restaurací.
Designhotel Elephant **** Na Florenci 29, 110 00 Praha 1

Výstřižek4Moderní hotel v centru Prahy v blízkosti autobusového nádraží Florenc nabízí nekuřácké pokoje s jedinečnou atmosférou a neopakovatelným designem.

Grandior ***** Na Poříčí 42, 110 00 Praha 1

Výstřižek5Moderní hotel v centru Prahy v pěší vzdálenosti od Obecního domu, Náměstí Republiky i Staroměstského náměstí. Hotel nabízí ubytování v luxusně zařízených pokojích, vlastní restauraci, garáž i wellness.

Pokud máte o požadovaném ubytování jiné představy, neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít hotel, který Vám bude vyhovovat.

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Velká okružní jízda Prahou – to nejlepší z Prahy
  • Praha jako historický a architektonický klenot. praha_-_karluv_most_a_prazsky_hrad_[800x533]Autobusem Staré Město, Nové Město, Malá Strana; pěšky areál Pražského hradu (zvenku) a interiéry katedrály sv. Víta, výletní loď s možností občerstvení, procházka na Staroměstské náměstí
  • Délka 3,5hod, doprava: bus, pěšky, loď
Po stopách Antonína Dvořáka v Praze, Po stopách Bedřicha Smetany v Praze, Po stopách W.A. Mozarta v Praze procházka s průvodcem
  • praha_-_obecni_dum_a_prasna_brana_[500x335]Poznejte místa spojená se životem a díly velikánů vážné hudby
  • Délka jednotlivých tras 3hod, pěšky
Co navštívit
 • praha_-_prazsky_hrad_[800x528]Areál Pražského Hradu s chrámem sv. Víta, Strahovský klášter, rozhledna na Petříně, chrám sv. Mikuláše na Malé Straně, chrám Panny Marie Vítězné s Pražským Jezulátkem, Karlův most, Staroměstské náměstí s Orlojem, Josefov a Židovské město, Václavské náměstí, Tančící dům, Vyšehrad

 

 • karlstejn_-_hrad_[800x565]Pokud máte zájem poznat i okolí Prahy, připravíme pro Vás výlet na hrad Karlštejn, zámek Konopiště, zámek Nelahozeves, do Památníku Terezín jako původního vězení gestapa nebo do sklárny s ukázkou výroby českého křišťálu.

 

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *