Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Pražské jaro 07.05.2020 - 04.06.2020

Místo konání: Praha – Obecní dům, Rudolfinum a další sály

 

O festivalu

Pražské jaro 2020 bude již 75. ročníkem našeho mezinárodního hudebního festivalu. K tomuto jubileu jsme připravili silný program, který navazuje na to nejlepší z jedinečné tradice, zároveň však žije současností a v mnohých ohledech udává směr koncertní dramaturgie let následujících.

Máme velkou radost, že Berlínští filharmonikové přijali pozvání Pražského jara, aby se svým novým šéfdirigentem Kirillem Petrenkem festival zahájili netradičně a s ohledem na jubileum také symbolicky 7. května, tedy 7. 5.

Tradiční Má vlast bude potom stejně jako v prvním roce festivalu 1946 provedena Českou filharmonií pod titulem „Pocta Bedřichu Smetanovi“.

Festival vzdá hold velkému beethovenovskému výročí (narozen 1770) mimo jiné připomenutím zdvojených závěrečných provedení jeho „Deváté“.

Program 75. ročníku Pražského jara přináší celou řadu mimořádně zajímavých koncertů.

VÍCE INFORMACÍ

Podrobnosti o celém programu najdete na www.festival.cz.

Program

Program 2020 je k dispozici on-line.

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky. Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doplňkové služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

V Praze se nachází mnoho hotelů různých kategorií, velikosti, zaměření a designu. Neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít hotel, který Vám bude vyhovovat.

Ubytování si můžete rezervovat také online zde.

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Velká okružní jízda Prahou – to nejlepší z Prahy
    • Praha jako historický a architektonický klenot. praha_-_karluv_most_a_prazsky_hrad_[800x533]Autobusem Staré Město, Nové Město, Malá Strana; pěšky areál Pražského hradu (zvenku) a interiéry katedrály sv. Víta, výletní loď s možností občerstvení, procházka na Staroměstské náměstí
    • Délka 3,5hod, doprava: bus, pěšky, loď
Po stopách Antonína Dvořáka v Praze, Po stopách Bedřicha Smetany v Praze, Po stopách W.A. Mozarta v Praze procházka s průvodcem
    • praha_-_obecni_dum_a_prasna_brana_[500x335]Poznejte místa spojená se životem a díly velikánů vážné hudby
    • Délka jednotlivých tras 3hod, pěšky
Co navštívit
  • praha_-_prazsky_hrad_[800x528]Areál Pražského Hradu s chrámem sv. Víta, Strahovský klášter, rozhledna na Petříně, chrám sv. Mikuláše na Malé Straně, chrám Panny Marie Vítězné s Pražským Jezulátkem, Karlův most, Staroměstské náměstí s Orlojem, Josefov a Židovské město, Václavské náměstí, Tančící dům, Vyšehrad

 

  • karlstejn_-_hrad_[800x565]Pokud máte zájem poznat i okolí Prahy, připravíme pro Vás výlet na hrad Karlštejn, zámek Konopiště, zámek Nelahozeves, do Památníku Terezín jako původního vězení gestapa nebo do sklárny s ukázkou výroby českého křišťálu.

 

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *