Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Hudební festival Znojmo 14.07.2023 - 30.07.2023

Místo konání: Znojmo a okolí

 

O festivalu

Hudební festival Znojmo se snaží provázat dvě hlavní linky – kvalitní hudbu každoročně věnovanou jednomu z významných hudebních skladatelů a nezaměnitelné víno místních vinařů, kteří zaštiťují jednotlivé koncerty a pořádají ochutnávky na všech festivalových akcích. Tyto dva hlavní pilíře jsou doplněny speciálními festivalovými menu mnoha znojemských restaurací, výlety do přírody, historickými památkami, netradičními místy konání koncertů, jako je třeba zchátralý zámek v Uherčicích, a mnoha doprovodnými akcemi. Široká paleta hudebních stylů a druhů každoročně rozeznívá kostely ve Znojmě i okolních obcích, Loucký klášter, znojemský hrad, radniční věž, ale také ulice, náměstí a parky. Například happening umělců všech hudebních žánrů „Hudba v ulicích“ je zpestřením pro všechny – návštěvníky festivalu i obyvatele Znojma.

V roce 2023 se bude konat již 19. ročník Hudebního festivalu Znojmo, který ve vlastní produkci tentokrát připravuje inscenaci Harmonie planet Antonia Caldary. V obnovené premiéře po 300 letech!

VÍCE INFORMACÍ

Antonio Caldara: Harmonie planet

Jedinečné dílo složené roku 1723 přímo pro Znojmo napsal vídeňský dvorní vicekapelník Antonio Caldara na počest manželky císaře Karla VI. císařovny Alžběty Kristýny. Uznávaný autor byl považován za génia své doby. Autor zpracoval oblíbený barokní námět vycházející z filosofie harmonie sfér jako „divadelní skladbu pro hudbu“, jak žánr sám označil. V díle vystupuje sedm božstev jako symbol sedmi planet (Diana, Apollón, Venuše, Jupiter, Mars, Merkur a Saturn), která vzdávají hold panovnici.

Při obnovené světové premiéře se po 300 letech ve Znojmě těšte na dílo ve scénickém provedení a ve stylové interpretaci na dobové nástroje. Špičkový umělecký i produkční tým má za sebou několik cen Thalie. V minulosti ve světové premiéře uvedl ve scénické inscenaci dílo G. F. Händela Saul (2019) nebo Návrat Tobiáše J. Haydna (2022). Hudební festival Znojmo představil ve vlastní produkci již 18 inscenací, převážně oratorií nebo oper. Hudební festival Znojmo se koná již po 18., a to a to 14. až 30. července 2023. Na programu má více než 30 koncertů, představení a doprovodných kulturních akcí.

Účinkují: Adam Plachetka, Andreas Scholl, Dagmar Šašková, Krystian Adam, Hana Blažíková, Valer Sabadus, Carlos Mena a Czech Ensemble Baroque. Dirigent: Roman Válek, sbormistryně: Tereza Válková, režie: Tomáš Ondřej Pilař, kostýmní výtvarník: Ivana Ševčík Miklošková, světelný design: David Kachlíř, choreografie: Martin Šinták

Zdroj: Hudební festival Znojmo

Program

Program 2023 je zveřejněn on-line zde.

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky. Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doprovodné služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

Ve městě se nachází mnoho menších ubytovacích zařízení jako jsou penziony a apartmány. Neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít ubytování, které Vám bude vyhovovat.

Ubytování si můžete rezervovat také online zde.

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Město s královskou pověstí a impozantní polohou nad řekou Dyjí je zároveň centrem Znojemské vinařské podoblasti. Historické jádro s četnými kostely, obklopené fragmenty středověkých hradeb, si uchovalo renesanční styl; je plné křivolakých uliček, romantických vyhlídek a půvabných zákoutí. Víno Vás bude provázet na každém kroku.

Co vidět:

 

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

 

Videa a hudební ukázky:

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *