Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

JANÁČEK BRNO 02.11.2022 - 20.11.2022

Místo konání: Brno

Festival ve městě, které má styl!
Brno. Moravská metropole s výborným leteckým, vlakovým i autobusovým spojením. Město na půl cesty mezi Vídní a Prahou. Město s historickými památkami i moderně pulsujícími novostavbami, parky, fontánami, fashion bary i malebnými kavárničkami. Město, které Janáček miloval a prožil zde více než 50 let svého života!

O festivalu

Festival Janáček Brno rozezní po osmé město, kde Leoš Janáček prožil prakticky celý svůj život. V podání předních operních domů, věhlasných dirigentů, režisérů a interpretů vás čeká nabitý program, kterým se prolíná téma „Quo Vadis“. Neopakovatelná atmosféra, hudba Leoše Janáčka a jeho oblíbenců a kompletní česká dirigentská špička Jakub Hrůša, Tomáš Hanus, Tomáš Netopil a Marko Ivanović!

Festival Janáček Brno 2022 přináší dramaturgii zaměřenou na téma, které bylo pro formování Janáčkovy osobnosti a tvorby velmi zásadní – vztah k slovanské a především k ruské kultuře.

Zdroj: https://janacek-brno.cz/

VÍCE INFORMACÍ

Hlavním cílem festivalu je připomenutí a další rozvoj uměleckého odkazu celosvětově uznávané skladatelské osobnosti Leoše Janáčka. Základní dramaturgickou linii tvoří inscenace především Janáčkových oper předních scén ze zahraničí a České republiky, konfrontace pojetí Janáčkova díla významnými uměleckými osobnostmi.

Festival pravidelně uvádí inscenace předních světových režisérů, jako jsou např. Robert Carsen, Robert Wilson, Harry Kupfer, Calixto Bieito, Kornél Mundruczo, David Radok, a spolupracoval s významnými dirigenty jako Sir Charles Mackerras, Jiří Bělohlávek, Tomáš Hanus, Tomáš Netopil a další, čímž je v podmínkách České republiky jedinečný.


V roce 2004 proběhl festival Janáčkovo Brno, na kterém byla uvedena všechna operní díla Leoše Janáčka. Tento počin dal vzniknout myšlence pravidelného bienále, které se s velkým úspěchem koná od roku 2008. Festival se i přes své mládí již pevně etabloval na evropské scéně, je členem Asociace hudebních festivalů ČR a aktivně participuje v mezinárodní organizaci Opera Europa. V rámci festivalu byla navázána koprodukční spolupráce se zahraničními operními domy například ve Vídni, Antverpách nebo Göteborgu. Mezi hostujícími produkcemi byly zastoupeny operní domy z Norimberku, Grazu, Maastrichtu, Moskvy, Essenu, Budapešti a dalších měst.


Hlavním pořadatelem festivalu je Národní divadlo Brno.

Zdroj: http://janacek-brno.cz

Program

Program 2022 je zveřejněn zde.

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky.

Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doplňkové služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

Ve městě se nachází mnoho menších hotelů a penzionů. Neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít ubytování, které Vám bude vyhovovat.

Ubytování si můžete rezervovat také online zde.

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *