Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Klavírní festival
Rudolfa Firkušného 05.11.2022 - 12.11.2022

Místo konání: Praha – Obecní dům a Rudolfinum

 

O festivalu

Klavírní festival Rudolfa Firkušného, jak již napovídá název festivalu, je jako jediný festival svého druhu v Praze programově zcela věnován klavírní tvorbě. Pražskou podzimní hudební sezónu každoročně obohacuje o koncerty čtyř pianistů světového renomé.

Jubilejní desátý ročník Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného nabídne čtveřici výrazných pianistických osobností. Mezi 5. a 12. listopadem v pražském Rudolfinu vystoupí Leif Ove Andsnes, Anna Vinnickaja, Igor Ardašev a Grigorij Sokolov.

VÍCE INFORMACÍ

Rudolf Firkušný (1912 – 1994) byl jedním z nejslavnějších českých klavíristů. Vystupoval na nejvýznamnějších světových pódiích, spolupracoval se špičkovými orchestry a dirigenty. Byl žákem Leoše Janáčka, Viléma Kurze a Josefa Suka a velkým přítelem Bohuslava Martinů, který mu věnoval celou řadu svých skladeb. Jako zázračné dítě, v pouhých deseti letech, vystoupil coby sólista České filharmonie v Mozartově klavírním koncertu. Mezi jeho podporovatele a mecenáše patřil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Počátkem jeho hvězdné umělecké dráhy byl úspěšný newyorský koncert v prosinci 1941, jenž svou účastí podpořili slavní klavíristé Rudolf Serkin, Arthur Rubinstein a Vladimir Horowitz.

Rudolf Firkušný stál v roce 1946 u zrodu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, kdy zde vystoupil již jako uznávaný světový klavírista. V roce 1948 opustil svou vlast na protest proti komunistickému režimu. Společně s dirigentem Rafaelem Kubelíkem a se sopranistkou Jarmilou Novotnou, se kterými ho pojilo velké přátelství, se stal pro mnohé nejen symbolem hudebního mistrovství, ale i morální síly a statečnosti. České publikum jej mělo možnost opět slyšet až v roce 1990 při jeho triumfálním návratu, který se symbolicky odehrál na Pražském jaru. Pro Pražské jaro je proto ctí a radostí vzdát tímto festivalem každoročně hold této velké umělecké osobnosti 20. století.

Program

Program 2022 je dostupný on-line zde.

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky. Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doplňkové služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

V Praze se nachází mnoho hotelů různých kategorií, velikosti, zaměření a designu. Neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít hotel, který Vám bude vyhovovat.

Ubytování si můžete rezervovat také online zde.

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Velká okružní jízda Prahou – to nejlepší z Prahy
    • Praha jako historický a architektonický klenot. Autobusem Staré Město, Nové Město, Malá Strana; pěšky areál Pražského hradu (zvenku) a interiéry katedrály sv. Víta, výletní loď s možností občerstvení, procházka na Staroměstské náměstí
    • Délka 3,5hod, doprava: bus, pěšky, loď
Po stopách Antonína Dvořáka v Praze, Po stopách Bedřicha Smetany v Praze, Po stopách W.A. Mozarta v Praze procházka s průvodcem
    • Poznejte místa spojená se životem a díly velikánů vážné hudby
    • Délka jednotlivých tras 3hod, pěšky
Co navštívit
  • Areál Pražského Hradu s chrámem sv. Víta, Strahovský klášter, rozhledna na Petříně, chrám sv. Mikuláše na Malé Straně, chrám Panny Marie Vítězné s Pražským Jezulátkem, Karlův most, Staroměstské náměstí s Orlojem, Josefov a Židovské město, Václavské náměstí, Tančící dům, Vyšehrad
  • Pokud máte zájem poznat i okolí Prahy, připravíme pro Vás výlet na hrad Karlštejn, zámek Konopiště, zámek Nelahozeves, do Památníku Terezín jako původního vězení gestapa nebo do sklárny s ukázkou výroby českého křišťálu.

 

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

 

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *