Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Patroni projektu

Záštitu nad naším projektem MusicTravel převzali význační čeští umělci, jejichž umělecká činnost přesahuje hranice České republiky.

Štefan Margita, operní pěvec

Často se v zahraničí, když zpívám opery českých autorů, setkávám s tím, že za mnou přichází řada nadšených posluchačů. Obdivují nesmírně Janáčka a další české autory, líbí se jim i naše písňová tvorba i folklor. O České republice ale toho moc nevědí. A tak jim při těchto setkáních i teď mohu říci: Přijďte k nám do České republiky, je to úžasně kulturní země, má neuvěřitelně bohatou hudební kulturu, tradice a můžete zde navštívit nejen moje pěvecké kursy, ale i řadu skvělých koncertů, památek a událostí. Prostě – hudební srdce Evropy stojí za to.

 

margita

Jaroslav Svěcený, houslový virtuóz

Česká republika je plná tónů a barev! Hudební festivaly se konají v nádherných a historicky nezaměnitelných lokalitách, které stojí za to navštívit. Vše je tu blízko, a tak se z Prahy za chvíli dostanete třeba na velikonoční festival do nádherné barokní kaple ve Smiřicích u Hradce Králové, na jarní Kocianovo Ústí nad Orlicí či na letní cyklus koncertů na zámku v Klášterci nad Ohří, kde každoročně vedu i houslové kurzy. Protože jsem také soudní znalec s mezinárodní působností v oboru smyčcové hudební nástroje, představuji na svých koncertech a výstavách nádhernou a často tajuplnou historii českých houslí v rámci celé Evropy. Přijeďte za mnou do Prahy a já Vás s těmito klenoty rád seznámím!

 

sveceny

Marek Štilec, dirigent

Naše země je plná nádherných památek, laskavě příjemné a vlídné přírody, ale především: každý její kout zní nádhernou hudbou. Jsme skutečnou velmocí v oblasti tvorby, interpretace i velkých jmen. Takový Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Gabriela Beňačková Štefan Margita nebo Magdalena Kožená jsou stejně slavní jako například hokejista Jaromír Jágr. Přijeďte také zjistit jaká je Praha Franze Kafky, Maxe Broda, Miloše Formana, Brno a Hukvaldy Leoše Janáčka, Příbram Antonína Dvořáka, Litomyšl Bedřicha Smetany, Jihlava Gustava Mahlera a další desítky nádherných měst a míst, která znějí literaturou, hudbou, tradicí i současností.

 

stilec

 

 

Sylvie Bodorová, skladatelka

České republika má neuvěřitelné štěstí, je to sice svou rozlohou a počtem obyvatel spíše menší země, ale svoji hudební kulturou, památkami a přírodou se může srovnávat s těmi největšími. Už od osmnáctého století působili hudebníci jako Mysliveček, Rejcha, Koželuh, Vranický nebo Vaňhal po celé Evropě. A pak jsou tu jména, která s úctou vyslovuje celý dnešní hudební svět – Dvořák, Janáček, Smetana, Martinů, Suk, Nedbal nebo Fibich. Přijeďte poznat místa, která ve své symfonické básni Vltava zhudebnil Bedřich Smetana, navštivte Mou vlast.

 

sb