Menu Hledání festivalů Kalendář festivalů

Smiřické svátky hudby 2018 17.03.2018 - 01.04.2018

Místo konání: Smiřice

Smiřice jsou malým městem na břehu Labe v rovinaté krajině nedaleko Hradce Králové. Původní tvrz byla v 15. století přestavěna na zámek. Zámecká kaple Zjevení Páně byla přistavěna na přelomu 17. a 18. století pány ze Šternberka podle plánů architekta K. Dientzenhofera. Nejen pro svou výbornou akustiku se zde od roku 2003 koná velikonoční festival Smiřické svátky hudby.

O festivalu

15. ročník Smiřických svátků hudby 2018 opět nabídne 10 koncertů, kde se představí výhradně čeští a slovenští sólisté a komorní hráči. Každý rok doprovází hudební festival výstava výtvarného umění, tentokrát díla malíře, grafika a ilustrátora Josefa Velčovského.

Program

Program festivalu 2018 si můžete prohlédnout on-line zde.

Vstupenky

Vyberte si z programu koncerty a akce, kterých se chcete zúčastnit – zajistíme Vám na ně vstupenky. Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Vstupenky na koncerty zajišťujeme pouze v případě, že si objednáte ještě další službu (např. ubytování, letenky, transfer do hotelu apod.). Děkujeme za pochopení.

Oficiální www stránky

 

Cestovní a doplňkové služby

Letenka, transfer, pronájem automobilu

Potřebujete-li pro svou dopravu do České republiky letenky, nabídneme Vám možnosti leteckých spojení. Můžete také využít objednání transferů např. z letiště do hotelu nebo Vám zajistíme pronájem automobilu u renomovaných půjčoven.

Ubytování

Ve Smiřicích se nenachází žádné vhodné ubytování. Nabízíme ubytovací zařízení v Jaroměři (10 km) a v Hradci Králové (15 km).

Penzion Expanze Husova 155, 55 101 Jaroměř

ExpanzeRodinný penzion nabízí pohodlné pokoje s WiFi, koupelnou se sprchou a fénem. Poskytují se snídaně formou bufetu a lehké občerstvení v hotelovém baru. Zahrada s posezením, parkoviště.

Penzion nad Oborou Nad Oborou 5, 503 41 Hradec Králové

OboraKomfortní a klidné ubytování v rekonstruovaném statku z 19. století. Penzion nabízí 14 dvojlůžkových pokojů v několika kategoriích s připojením na internet, koupelnou, TV a minibarem. Tenisový kurt, sauna, solárium, parkování v uzamčeném areálu.

EA Hotel Tereziánský dvůr**** Jana Koziny 336, 500 00 Hradec Králové

terezianskydvurModerní hotelový komplex se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra Hradce Králové. Hotel poskytuje luxusní ubytování v elegantní historické budově, která disponuje klimatizovanými pokoji s nadstandardním pohodlím. V hotelu se nachází restaurace, lobby bar a wellness centrum, Wi-Fi zdarma, parkování v krytých garážích.

Pokud máte o požadovaném ubytování jiné představy, neváhejte nám sdělit svá přání a nároky, pomůžeme Vám najít hotel, který Vám bude vyhovovat.

Doplňkový program

Nabídka programu pro Váš volný čas je orientační – neváhejte nám sdělit své zájmy a přání – rádi připravíme aktivity přesně pro Vás.

Zámecká kaple Zjevení páně je místem, kde se koná Smiřický festival. Autorství stavby je přisuzováno Kryštofu Dienzenhoferovi  anebo Janu Blažeji Santinimu. Kostel ceněn jako stavebně velmi hodnotná barokní stavba.

josefov_-_pevnost_[800x549]Pevnost Josefov se nachází v Jaroměři. Pevnostní město mělo za úkol bránit severní hranice rakouské říše proti Pruskému království. Poznejte jeho unikátní strukturu, mohutné hradební valy a hluboké obranné příkopy, tajemné podzemní chodby a zapomenuté příběhy.

Kuks – rozsáhlý barokní komplex lázní a hospitalu s rozsáhlou barokní výzdobou sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Vrcholem jeho umění jsou alegorické řady Ctností a Neřestí.

 

Pro poptání nabízených služeb vyplňte níže uvedený kontaktní formulář. Máte-li další přání, neváhejte nám je sdělit.

Poptávka je nezávazná, ozveme se Vám zpět s upřesněním cen a podmínek.

Videa a hudební ukázky:

Banner ARCODIVA

Poptání vstupenek a doprovodných služeb

Vyplňte náš krátký formulář a uveďte, o co máte přesně zájemMám zájem o tyto služby: *